Team IKO verlengt contracten met Bart Swings en Marten Liiv

Team IKO verlengt contracten met Bart Swings en Marten Liiv

Marten Liiv en Bart Swings zullen ook komend seizoen uitkomen voor Team IKO. De 30-jarige Belg en de 24-jarige Est zullen daarmee in ieder geval tot en met de Olympische Spelen van Beijing uitkomen voor het rood-zwarte schaatsteam. Afgelopen seizoen hebben beide schaatsers zich goed ontwikkeld. Zo pakte Swings een bronzen WK-medaille op de mass start en werd Liiv vijfde op het WK 1000 meter.

‘Wij zijn ontzettend blij met Bart in onze ploeg en de progressie die hij afgelopen seizoen gemaakt heeft. 6.12 rijden op de 5000 meter op Thialf, dat kunnen er niet veel. Wij zijn heel tevreden over de samenwerking met Bart, zijn inline coach Jelle Spruit en de Belgische schaatsbond en we zijn ervan overtuigd dat Bart volgend jaar goud kan winnen in Beijing,’ aldus Team IKO.

De komst van Bart Swings is mede mogelijk gemaakt door Aquaplan, de DHZ-afdeling van hoofdsponsor IKO: ‘Als grensoverschrijdend bedrijf, past Bart als schaatsbelg in een Nederlands schaatsteam perfect in onze sponsorfilosofie. Dit zet onze leidende marktpositie in de BeNelux in de verf. De mooie resultaten mogen er wezen en we wensen Bart het beste toe voor de Olympische Spelen’

‘Ik heb vorig jaar ¬†voor Team IKO gekozen en ik ben heel erg blij hoe dat heeft uitgepakt,’ aldus Bart Swings. ‘Wonend in Heerenveen en zo dagelijks trainen met mannen als Jan Blokhuijsen heeft mij erg goed gedaan en ik zie uit naar een succesvol Olympisch jaar.’

Marten Liiv reed op het WK en op de laatste worldcup heel knap top zes op de 1000 meter en heeft zich ook op de 500 meter spectaculair ontwikkeld. ‘Ongelofelijk de progressie die Marten heeft gemaakt dit seizoen. Een jaar eerder plaatste hij zich niet eens voor het WK en nu werd hij vijfde. We denken zelfs dat het nog veel harder kan, dus we zijn heel blij dat Marten ook komend jaar uitkomt voor ons team, aldus Team IKO

‘Ik ben heel erg blij dat ik ook komend seizoen voor Team IKO mag uitkomen,’ aldus Marten Liiv. ‘Het heeft mij veel meer gebracht dan ik van te voren durfde denken en ik voel mij erg thuis in het team.’

Terug naar het overzicht